17.12.2017 09:47

Vianoce v okne

Harmónia – Dekorácie

 

K slávnostnej a najmä hrejivej atmosfére Vianoc nepotrebujete veľa. Stačí pár typických dekorácií a miska medovníčkov. Ale ak chcete aj svetu či aspoň susedom deklarovať, že si na sviatočnú výzdobu potrpíte a Vianoce si zvyknete aj patrične uctiť, môžete si pripraviť okennú dekoráciu. Ponúkame hneď tri tipy. Nápady sú tak nenáročné, že ich zvládnu aj deti.

1. Formičková výzdoba

Určite máte radi formičky na vykrajovanie, pretože máte radi všetko, čo súvisí s koláčikmi. Tieto konkrétne sme na inšpiráciu nasprejovali zlatou farbou a zavesili na vetvičku. Vznikla jednoduchá, ale milá dekorácia.

2. Vianočné gule na rolete

Vo Švédsku nájdete závesy s vianočnou tematikou takmer všade. Na vytvorenie efektnej okennej výzdoby môžete použiť závesy alebo rolety, ktoré máte doma. Treba iba na ich spodok zavesiť vaše obľúbené vianočné gule a šišky. Je to štýlová úprava, pretože si aranžmán môžete doslova polohovať podľa potreby počas dňa. A keď sa sviatky skončia, ľahko dáte všetko do pôvodnej podoby.

3. Biela krajinka

Vytvorte si na okennom parapete kúzelnú zimnú krajinku pomocou minimalistických dekorácií. Umiestnite na ňu papierové stromy či priehľadné skleníky VINDRUVA a lepiace ochranné podložky pod nábytok sa zahrajú perfektné snehové vločky. Napokon stačí prevesiť bielu šnúru, na ktorú ste priviazali papieriky poskladané do harmoniky.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: Ikea

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada