27.07.2020 16:57

U kozmetiky pre najmenších platí “menej je viac”

Mamina - Dieťa

 

Všetci chceme pre svojich najmenších len to najlepšie, najkvalitnejšie a najčistejšie. Nielen pri voľbe stravy či oblečenia, ale aj pri voľbe kozmetiky, ktorá je na vybudovanie detskej imunity rovnako dôležitá, ako napríklad spomínaná strava.

Koža je najväčší ľudský orgán, ktorý predstavuje hraničnú plochu medzi vonkajším prostredím a vnútorným organizmom človeka. Práve aj cez ňu sa do tela dostáva množstvo škodlivých látok a aj jej zdravie má značný podiel na celkovom zdraví organizmu. Preto by sme na naše komplexné zdravie mali myslieť aj pri výbere kozmetických produktov. Pri deťoch to platí o to viac, že ich pokožka je o 30 % tenšia ako pokožka dospelého človeka. Jej ochranná bariéra zároveň obsahuje menej lipidov, tukov či voskovitých zložiek, ktoré pomáhajú uzamykať v pokožke vlhkosť a blokujú agresory z prostredia. Preto detská pokožka ľahšie stráca vlhkosť, je náchylnejšia na dráždivé ingrediencie a zraniteľnejšia voči nečistotám. A aj to je dôvod, prečo by sme výberu vhodnej kozmetiky pre deti mali venovať dostatok pozornosti.

 

Nový rad Baby O

Vedci z uznávaného vedeckého tímu Oriflame vyvinuli nový rad detskej kozmetiky Baby O, ktorý nielen zohľadňuje všetky špecifiká detskej pokožky, ale je aj prírodný a s obsahom len tých zložiek, ktoré sú naozaj potrebné. „Naším cieľom bolo vytvoriť čo najjemnejšie a najprírodnejšie produkty, ktoré by boli v dokonalej harmónii s detskou pokožkou už od narodenia,” povedal Dr. Alain Mavon, senior riaditeľ pre vedu a inovácie v Inštitúte pre výskum pleti značky Oriflame. „Na základe filozofie menej je viac obsahujú všetky produkty Baby O aspoň 95 % prírodných, precízne zvolených ingrediencií, ktoré sú pediatricky schválené Alianciou pre zdravie pokožky. Preto sa ako rodič môžete pri používaní produktov Baby O cítiť absolútne bezpečne.”

 

Zdravá pokožka ihneď od narodenia

Nový rad Baby O ponúka tri produkty pre detičky už ihneď od narodenia. Detský šampón na telo a vlasy Baby O na jemné a šetrné čistenie, Detský olej Baby O na pomoc pri výžive a obnovovaní ochrannej bariéry pokožky, ktorý zároveň vylepšuje vzhľad a výskyt strií u mamičiek, a Detský univerzálny balzam Baby O , ktorý hĺbkovo zjemňuje, vyživuje, chráni a pomáha vytvárať ochrannú bariéru proti vysušeniu.

Všetky produkty radu Baby O:
  • obsahujú minimálne 95 % prírodných zložiek
  • obsahujú švédsky prírodný olej
  • obsahujú iba základné zložky, prírodné konzervované formulácie alebo jemné konzervačné látky
  • neobsahujú žiadne nežiadúce zložky: sú bez parfumácie, farbív, minerálnych olejov či laurylsulfátu sodného
  • sú alergologicky a dermatologicky testované a pediatricky schválené
  • si môžete objednať u Oriflame poradkyne alebo na www.oriflame.sk

 

Švédsky ovsený olej

Základnou zložkou všetkých produktov Baby o je švédsky ovsený olej. Cieľom vedcov Oriflame bolo nájsť ingredienciu, ktorá nielen hydratuje, ale aj zlepšuje ochrannú bariéru detskej pokožky, posilňuje jej odolnosť voči vonkajším organizmom. Navyše sa získava udržateľným spôsobom, čím prispievame aj k ekologickému prístupu k našej planéte. „Ovsený olej je veľmi čistá a jemná ingrediencia pozostávajúca zo špeciálnej kompozície lipidov, najmä kyseliny linolovej, čo je polynenasýtená mastná kyselina, ktorá je nevyhnutná pre ochrannú bariéru pokožky,” vysvetlil Dr. Mavon. „Je identická s tou, ktorá sa nachádza v pokožke, preto s citlivou detskou pokožkou vytvára dokonalú harmóniu.” Spomínané lipidy pomáhajú akoby vytvoriť druhú vrstvu pokožky, ktorá posilňuje ochrannú bariéru na povrchu i vo vnútri, zjemňuje a chráni.

 

Samokonzervačné zloženie - čo to znamená?

Detský olej a Detský univerzálny balzam Baby O majú samokonzervačné zloženie, teda neobsahujú žiadne konzervačné látky. „Konzervanty hrajú dôležitú úlohu v produktoch starostlivosti o pokožku, v jedlách i nápojoch,” povedal Dr. Mavon, „Chránia produkty pred množením mikróbov a baktérií, ktoré môžu produkty pokaziť a dokonca v nich šíriť infekciu. V rade Baby O sme sa rozhodli použiť konzervanty len v nevyhnutnom množstve precíznym zmiešaním rozličných multifunknčných ingrediencií, ktoré prirodzene odolávajú množeniu mikróbov. Mohli sme tak vytvoriť tieto dva čisté a svieže produkty bez konzervantov.” V prípade, že vedci usúdili, že konzervanty sú nevyhnutné, použili také, ktoré sú identické s prírodnými, ktoré sa bežne používajú v potravinárskom priemysle do jedál a nápojov. „Tieto ingrediencie konzervujú a chránia mechanizmom, aký prirodzene funguje v rastlinách a zelenine,” uviedol senior riaditeľ pre vedu a inovácie Oriflame.

 

Pediatricky schválené Allianciou pre zdravie pokožky

Produkty radu Baby O boli podrobené nezávislému a objektívnemu posúdeniu Alianciou pre zdravie rodiny, medzinárodnej organizácie pozostávajúcej z profesionálnych dermatológov. „Vedeli sme, že tieto produkty budú úžasné,” povedal Dr. Mavon. „Ale chceli sme poznať externý a nezávislý názor, aby rodičia mohli používať produkty s pocitom absolútneho bezpečia. Aliancia pre zdravie preverila každý aspekt produktov Baby O, od ingrediencií, cez filozofiu receptúr, až po nezávislé finálne testovanie. Ich pediatrickí dermatológovia boli absolútne spokojní a v schválení vyhlásili, že produkty Baby O sú vhodné už pre novorodencov.”

 

FOTO: archív, www.goodfon.ru

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada