08.12.2017 16:14

Príbehy pod stromček

Aktuality

 

Slovenský Červený kríž (SČK) patrí medzi najaktívnejšie a najväčšie neziskové organizácie na Slovensku. Združuje takmer 60 tisíc ľudí, ktorí pomáhajú aj vo svojom voľnom čase, bez nároku na odmenu a len pre pocit, že urobia svet krajším bez ohľadu na národnosť, jazyk, náboženstvo, politiku či názory. Tento rok pripravil SČK špeciálnu kampaň, ktorej cieľom je priniesť príbehy plné ľudskosti. Celý december, každý deň od 1. do 24. decembra,  sa v rámci projektu SPOLU POMÔŽEME - Príbehy pod stromček,  dočítate viac o aktivitách Slovenského Červeného kríža.  

Na stránke spolupomozeme.redcross.sk a na našej facebookovej stránke zverejníme každý deň jeden príbeh, ktorý vás presvedčí o tom, že pomoc človeku je to najviac, čo môžete urobiť. Za každou jednou pomocou SČK sú konkrétne príbehy ľudí. Ľudí, ktorí boli v danej chvíli bezmocní a nevedeli si pomôcť sami,“ hovorí Mgr. Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.   

Dočítate sa o pomoci pre Maxa, ktorý sa vďaka pravidelnej rehabilitácii po prvýkrát postavil na nohy. Dozviete sa viac o dobrovoľníkoch, ktorí sú pravidelnými bezpríspevkovými darcami krvi, školia mládež, pôsobia v záchranných zložkách. Prečítate si príbeh, ako podali pomocnú ruku ľuďom bez domova. Dozviete sa o rómskom dievčatku, ktoré sa vďaka pomoci členom Slovenského červeného kríža začlenilo do spoločnosti i ako pomohli ľuďom po požiari či seniorom, ktorí sú odkázaní na prepravnú službu SČK.

Príbehy sú silné. Niekedy naozaj stačí málo, aby veľké veci fungovali a aj vďaka dobrovoľným príspevkom na činnosť našej organizácie dokážeme pomáhať ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú. Aj prostredníctvom Príbehov pod stromček by sme sa chceli všetkým srdečne poďakovať a upriamiť pozornosť ostatných na našu rôznorodú činnosť a možnosti ako pomáhať. Budeme radi, ak si ich prečítate a budete zdieľať so svojimi priateľmi.  Pomoc je ako bumerang. Každému sa raz vráti, “ dopĺňa Zuzana Rosiarová Kesegová. 

 

Čo všetko SČK zvláda

Vďaka dobrovoľníkom a príspevkom dokáže táto organizácia ročne pomôcť vyše 300 tisíc ľuďom. Vydať viac ako 350 tisíc teplých jedál a prepraviť takmer 3000 ľudí odkázaných na pomoc iných. Za rok zorganizuje stovky mobilných odberov, ocení vyše 11-tisíc mnohonásobných darcov krvi, v kurzoch prvej pomoci vyškolí viac ako 20-tisíc ľudí. Poskytuje sociálne služby krízovej intervencie a ročne navyše vyškolí aj takmer 2000 opatrovateliek a opatrovateľov v akreditovaných kurzoch Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny.

Viac na webovej stránke kampnane Príbehy pod stromček

 

redakcia Doma a Rada

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada