05.12.2015 09:54

Originálny vianočný stromček

Harmónia - Dekorácie

 

Vianoce bez stromčeka? To asi nie, sviatky si bez tohto tradičného symbolu si nevieme ani predstaviť. No tento rok môžete byť trochu viac kreatívni. Zapojte sa do nášho malého vianočného rebelantstva.

Doslova rodinné ozdoby

Vianoce sú o rodine a tradíciách, tak prečo to neposunúť ešte o krok ďalej? Ozdobte vianočný stromček tvárami vašich blízkych tak, že ich vystrihnete z fotografií a nalepíte do starých lyžíc, ktoré sa premenia na vianočné ozdoby.

Stromček – nestromček

Niekedy vianočný stromček nemusí byť vôbec stromček. Na výrobu originálnej vianočnej výzdoby môžete použiť bočný diel úložného riešenia IVAR ako rám, vytvorte sieť pomocou špagátu a potom vyznačte tvar stromčeka obľúbenými vianočnými ozdobami. Môžete si ich vyrobiť z korku, ktorý vystrihnete do tvaru gule, zvončeka alebo snehuliaka a pomaľujete ornamentmi. A potom pridajte ešte klasické vianočné gule a iné ozdoby fúkaného skla, čím vytvoríte ilúziu vianočného stromčeka.

Keď sa sviatky skončia, môžete do rámu umiestniť čokoľvek: textílie, obrázky, rodinné fotografie alebo ho použiť ako sušiak na bielizeň.

Symbol vo váze

Nechajte zažiariť malý stromček tak, že ho umiestnite do menšej nádoby s vodou a tú potom vložte do veľkej vázy, ktorej obsah doplňte vianočnými ozdobami a svetelnými reťazami. Ozdoby môžu byť ladené do pastelových farieb, niekomu však môže vyhovovať červeno-zelená kombinácia alebo zlatá verzia.


Dobrý  nápad sa vždy cení

Kto má obavy, že stromček spadne pod váhou ozdôb alebo ho zhodia deti, môže si stabilitu poistiť vtipným spôsobom osadenia vianočného stromčeka. Potrebujete drevenú stoličku bez operadla, do ktorej treba vyrezať dostatočne veľký otvor. Pod stoličku potom umiestnite nádobu s vodou a menší stromček cez otvor v stoličke vložte do nádoby. A originálny podstavec, navyše bezpečný, je na svete.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: ikea

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada