17.11.2015 20:47

Nová hra poteší veľkých i malých

Mamina - Dieťa

 

Spoločnosť IKEA uviedla v novembri na trh novú kolekciu na hranie LATTJO, s jednoduchým cieľom inšpirovať ľudí k spoločnej hre – kdekoľvek a kedykoľvek. Kolekcia obsahuje okrem širokej ponuky hier a hračiek vhodných na aktívnu hru vnútri i vonku, aj hudobné nástroje a kostýmy.

Úlohou kolekcie je podporiť ľudí, mladých i starých, aby sa spolu viac hrali. „Vieme, že ľudia sa chcú hrať častejšie. Naše prieskumy ukazujú, že až 50 percent dospelých túži vo svojom vnútri opäť prebudiť malé dieťa a že deti i rodičia sa chcú spolu hrať oveľa častejšie,“ hovorí Maria Thörn, manažérka pre Detskú IKEA.

Na podporu novej kolekcie pripravila spoločnosť v spolupráci so štúdiom DreamWorks Animation sériu viac ako 25 krátkych animovaných príbehov, ktoré približujú imaginárny svet tejto značky a v ktorých sa predstavia postavičky z novej kolekcie inšpirované hmyzom, zvieratami a rastlinami. Napríklad orla, ktorý sa bojí výšok, alebo koreňovej kráľovnej zaseknutej medzi dvoma svetmi. V sérii krátkych videí vďaka dlhodobým skúsenostiam štúdia ožívajú rozmanité charaktery, ktoré sa  ocitli v jedinečných a často vtipných situáciách.

„Obe spoločnosti majú rovnaký názor na význam hry v našom živote a milujú veľkolepé príbehy. Sme nadšení, že sme mohli takto vyrozprávať príbeh kolekcie hier a že našim zákazníkom umožníme prežívať ich vlastné vzrušujúce príbehy,“ hovorí manažérka spoločnosti Cindy Andersen. „V spolupráci s talentovanými rozprávačmi sme pripravili sériu príbehov, ktorá je poctou svetu fantázie a samotnej hre a veríme, že našich divákov prekvapí a nadchne.“

Kolekcia LATTJO je dostupná v obchodnom dome IKEA od novembra. Prvé videá si môžete pozrieť na www.youtube.com/IKEABratislava už teraz. Na jar 2016 k nim pribudnú ďalšie.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada