18.02.2020 09:28

Máte kruhy pod očami?

Zdravie a krása – Domáca kozmetika

 

Aj v tomto prípade platí – poznaj svojho nepriateľa. Keď nás dlhodobo trápia neestetické kruhy, výrazné vačky pod očami, ktoré ukrajujú z našej krásy, najčastejším dôvodom býva genetika. Jednoducho sme ich zdedili ako typické črty tváre po mame či otcovi. Ale sklon k tomuto malému tvárovému defektu zvyknú zhoršovať aj chyby v našej životospráve.

Môžeme mať síce sklon k tomuto vizuálnemu problému, ktorý trápi najmä ženy, ale často si ho my sami ešte zvýrazňujeme. Čo všetko ovplyvňuje výskyt neželaných kruhov pod očami?

 • Pribúdanie rokov, vek totiž hrá významnú úlohu pri ich tvorbe. Darmo, v päťdesiatke už nemáme takú čistú tvár, okrem vrások ju zvyknú narúšať aj iné defekty.
 • Dôvodom môže byť je zlý pitný režim, nedostatok tekutín, ktoré v priebehu dňa vypijeme.
 • Prezrádzajú aj málo spánku, najmä ak nasleduje niekoľko prebdených nocí za sebou.
 • Príčinou býva aj príjem nadmerného množstva soli v jedle a s tým súvisiace poškodenie cievneho systému. Keď soliť, tak radšej morskou soľou.
 • Kruhy pod očami sú inokedy aj symptómom alergie a ťažkostí s nosnou dutinou. Časté kýchanie a smrkanie je záťažou pre okolie nosa a spôsobuje zväčšovanie a tmavnutie ciev.
 • Tento kožný nedostatok na tvári je aj prejavom nedostatku niektorých vitamínov v organizme, najmä vitamínov B12, E, K, D a hlavne vitamínu A.
 • Ani stres, fajčenie či pravidelná konzumácia najmä tvrdého alkoholu neprispievajú k dokonalému vzhľadu okolia očí.
 • A čo vôbec netreba podceňovať, je aj možná alternatíva vážnejšieho zdravotného problému – tmavé kruhy môžu signalizovať anémiu, zle fungujúcu pečeň, zníženú funkciu štítnej žľazy či ochorenie srdca alebo obličiek.

 

Ponúkajú sa riešenia

Na všetky bolesti sveta vraj existuje liek alebo bylinka. Podobne aj na tento estetický defekt.

 • Základnou prevenciou je dobrý pitný režim, pohyb na čerstvom vzduchu a dostatok kvalitného spánku, absencia prirodzeného nočného relaxu kruhy pod očami zvýrazňuje.
 • Zmierniť problém pomáha detoxikácia organizmu, ktorý spolu s krvou vyčistíme od toxických látok. Najlepšie je piť šťavy z čerstvého ovocia alebo zeleniny, všetko závisí od preferencií chutí.
 • Dôležité je dodať pleti vitamín A, ktorý obsahuje napríklad mrkvová šťava.
 • Na pleť okolo očí si skúsme naaplikovať zmes z postrúhaného zemiaka a uhorky, ktoré sme nechali aspoň hodinu v chladničke. Keď je vrstva z prírodných produktov studená, pôsobí intenzívnejšie. Prípadne postačí okolie očí potierať zemiakovou šťavou.
 • Redukovať tmavé kruhy pomáha i mandľový olej zmiešaný so sódou bikarbónou na kozmetickú pastu. Olejček si môžeme urobiť aj doma z pomletých mandlí, ktoré vymiešame s trochou mlieka.
 • Účinné sú aj vychladnuté vrecká vylúhovaného čierneho čaju, ktorými si zároveň riešime aj únavu očí a opuch viečok.
 • Neublížime si ani masážou pokožky okolo očí, ktorá podporí cirkuláciu krvi v cievach. Pre citlivosť tejto časti tváre musí byť však veľmi jemná. Výborný na zjednodušenie tejto činnosti je kokosový olej, ktorý okolie hydratuje a zvláčni.

Poznámka:

Domáce rady treba doplniť aj profesionálnou pomocou. Každá žena po tridsiatke by mala používať očné gély. Ak sa ráno ponáhľame do práce a nemáme čas na obklady, obráťme sa s dôverou na korektor alebo rozjasňovač, ktoré si treba vklepať do pokožky na problematické miesta. Bledý typ pokožky potrebuje ružový odtieň a tmavší broskyňový.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.freedigitalphotos.net

—————

Späť


Diskusia k článku

Dátum: 03.04.2017

Vložil: Aneta

Titulok: Mineraly

Doplňte nielen pitný režim, ale aj minerály doň. Omnoho lepšie, než aplikovať si veci na telo zvonka je robiť to zvnútra. Slovenské minerálky sú plné minerálov, ktoré chránia telo.

Odpovedať

—————

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada