15.04.2015 13:50

Investor bráni Danubia Park

Aktuality

 

Odvážny projekt športovo-rekreačného areálu Danubia Park, ktorý by mal výrazne zlepšiť možnosti na relax obyvateľom Bratislavy i širokého okolia vrátane turistov, nemá priaznivcov. Doma však nebýva nikto prorokom. Platí to aj v tomto prípade. Práve mestská časť Čuňovo komplikuje realizáciu, pretože poslanci najnovšie zamietli žiadosť o územné rozhodnutie pre tento areál.

Výhrady samosprávy považuje investor, konkrétne spoločnosť Danubia invest, za chybné a zdôrazňuje, že týmto projektom naopak vychádza ľuďom i prírode regiónu v ústrety. A chce uviesť na pravú mieru nepodložené argumenty zo sprievodnej správy marcovej petície proti navrhovanému charakteru výstavby Danubia Parku.

Pripomienky zohľadnili

Pôvodné plány areálu Danubia Park sa na základe nových situácií a v súvislosti so stovkami stanovísk všetkých dotknutých orgánov priebežne korigovali tak, aby boli vo finálnej podobe projektu v maximálnej možnej miere zapracované pripomienky, aj nad rámec tých zákonných. Na základe rozhodnutí kompetentných orgánov je dnes finálny projekt Danubia Parku v súlade so všetkými zákonnými nariadeniami. Danubia Invest preto odmieta dezinformácie o účelovej zmene charakteru areálu a nesúlade s nariadeniami kompetentných orgánov tak, ako ho uvádza rozhodnutie SÚ MČ Čunovo. „Chápeme, že v priestore prekrývania verejno-súkromných záujmov sa dostáva k zhode zložitejšie. Ale my sa od začiatku snažíme pristupovať k projektu a informovaniu o ňom maximálne zodpovedne a korektne a trváme na korektnom prístupe aj zo strany tých, ktorí s projektom nie sú úplne stotožnení,“ konštatuje Július Kováčik, zástupca investora. „Nepochopiteľnými sú pre nás tvrdenia o výstavbe „luxusných bytov“, areále pre „horných desať tisíc“, zmene športovo-rekreačného charakteru a podobných mýtov, ktoré sa nezakladajú na pravde. Máme v pláne vybudovať pre bratislavský región jedinečné miesto pre športovo-rekreačné aktivity, pre teambuildingové eventy, pre školské výlety, pre rodiny. Veríme, že sa nám podarí argumentmi uviesť nepresnosti na pravú mieru,“ dodáva Július Kováčik.

Ciele projektu sú zrozumiteľné

Športovo-rekreačný areál Danubia Park v hodnote 45 miliónov eur vyrastie na pravom brehu Dunaja v oblasti zdrže Hrušov v Čunove. V areáli na ploche 89 hektárov sa sústredí množstvo zariadení a atrakcií pre rekreačných i vrcholových športovcov, turistov i bežných návštevníkov. V stredisku sa spoja výhody mesta a jedinečnej prírody. Na brehoch Dunaja sa vybudujú miesta pre oddych a trávenie voľného času pre obyvateľov Bratislavy, širšieho, či vzdialenejšieho okolia, ale aj priľahlých oblastí Rakúska a Maďarska.

Projekt Danubia Parku zahŕňa dve plážové jazerá s vodnými atrakciami, potápačský záliv, vodácke zálivy s dvoma športovými klubmi a malými lodenicami, tenisové ihriská, detskú cyklotrasu, hokejbalové ihrisko, štyri bedmintonové ihriská, multifunkčné ihrisko, osem volejbalových ihrísk, detské ihriská, futbalové ihrisko, lezeckú stenu, detskú lanovú dráhu, dva tobogany a ďalšie rekreačné zariadenia. Súčasťou areálu bude aj 377 apartmánov na ubytovanie s 892 lôžkami a 77 služobných bytoch pre personál, reštaurácie, lekáreň, pošta a banka.

 

redakcia Doma a Rada

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada