22.09.2011 17:37

Do ochrany sa vyplatí investovať

Domácnosť – Bezpečnosť a poistenie

 

Všetko začína krásnym snom o peknom bývaní. No bude to stáť ešte nemálo energie, kým sa k jeho reálnej podobe prepracujeme. A hlavne vysoké finančné čiastky. Jednak tvrdo splácaný úver na byt a potom aj ďalšie investície do jeho zariadenia a všetkých technických pomocníkov, ktorí nám život uľahčujú a spríjemňujú. A hoci na jednej strane nás hnuteľný i nehnuteľný majetok stojí kopu peňazí, pri jeho ochrane zvykneme často šetriť.

Nesprávne rozhodnutie. Práve pri zabezpečení svojho imania by sme nemali byť skúpi. A v hre už nie je len otázka kvality bezpečnostného zámku alebo špeciálnych dverí, ktoré by mali byť samozrejmosťou, ale aj možnosť inštalovať bezpečnostné zariadenia, ktoré trh ponúka.

 

Keď pomáha alarm

Predísť neželanej situácii vykradnutého bytu alebo domu môžeme namontovaním alarmu. Systém reaguje na zvuky, napríklad rozbitie skla a aktivuje poplašný systém, ktorý samotný môže zlodeja vyľakať tak, že sa ďalších aktivít v cudzom byte radšej vzdá. Tento domáci bezpečnostný systém je spojený s centrálou bezpečnostnej služby, s ktorou má klient uzatvorenú zmluvu. Centrála po zaznení signálu alarmu oznámi na polícii možnosť vlámania a hliadka na mieste preverí situáciu. Alarmy môžu mať zabudované viaceré detektory. Môže to byť prístroj citlivý na zvuk alebo na pohyb, takže mu neujde ani veľmi tichý a opatrný vlamač, ktorý nerobí žiadny hluk. Výhodou je, ak má alarm zabudovaný aj detektor na dym, ktorý avizuje požiar v dome.

 

Prepojený s mobilom

Nové systémy poskytujú ešte vyšší štandard služieb, pretože na bezpečnostný systém môže byť okrem centrály napojený aj majiteľ bytu, dokonca viacerí členovia rodiny. Zariadenie v prípade zachytenia podozrivých osôb v interiéri pošlú na mobil SMS správu a človek je tak okamžite informovaný a môže podnikať kroky na ochranu svojho imania.

 

Náš tip:

Pretože bezdrôtové alarmy sú drahšie, treba na inštalovania drôtového myslieť dopredu už pri výstavbe domu. Je to najlepšie pri zavádzaní silnoprúdových rozvodov, takto sa vyhneme dodatočnému sekaniu do steny a murárskym opravám.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: www.pixabay.com

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada