26.11.2014 11:10

Chránené dielne k Vianociam

Aktuality

 

Mnohí ľudia, ktorí dostali šancu realizovať sa práci, ktorá ich baví, už dokázali napriek hendikepu svoju šikovnosť, fantáziu a talent. Svedčí o tom aj ponuka aktuálnych vianočných trhoch, ktoré sa v tomto týždni konajú na pôde Ministerstva práce a sociálnych vecí na Špitálskej ulici v Bratislave.

Vianočné trhy chránených dielní sú príležitosťou pre všetkých návštevníkov vybrať si pekné darčeky pre svojich blízkych alebo sympatické dekorácie, ktoré skrášlia príbytok a spríjemnia sviatočné dni. Novinkou tohtoročných dielní je maľovanie enkustickou žehličkou – maľovanie voskom.

Vyberie si každý

Mikulášsky tovar, ktorý pochádza z chránených dielní z celého Slovenska, je naozaj pestrý. Na rozložených stolíkoch nájdete vianočné ozdoby, vonné sviečky, pohľadnice, šperky, kabelky rôznych materiálov i sviatočné obrusy. A priaznivcov zdravého životného štýlu poteší určite bio cesnak a prírodné oleje. „Aj tento rok sa  počas vianočných trhov predáva vianočný nealkoholický punč i pravý medovník, ktorý pripravili zamestnanci Implementačnej agentúry. Výťažok z predaja bude venovaný krízovému stredisku Spoločenstva svätej rodiny zo Slovenskej Ľupče,“ uviedla riaditeľka odboru pre komunikáciu a styk s verejnosťou ministerstva práce Alexandra Záni.

Sviatočnú atmosféru dotvára aj vianočná výzdoba a prebiehajúca predajná výstava diel významného slovenského výtvarníka Rudolfa Filu.

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada