03.07.2017 12:30

Časopis 50+ letne poinformuje

Aktuality

 

Druhé tohtoročné číslo magazínu 50+ je optimisticky letné. Každý, ktorý preferuje práve toto ročné obdobie, ho môže vychutnávať aj spolu s najnovším vydaním lifestylového časopisu.

   

Magazín, ktorý vyplnil medzeru na trhu v ponuke časopisov pre zrelých čitateľov, osloví určite aj iné vekové kategórie. Pretože mnohé informácie sú platné všeobecne. Nechýba tu mnoho dovolenkových tém – ako dostať auto do kondície pred dlhou cestou, vybrať si správne poistenie pred dovolenkou, úspešne bojovať s kinetózou počas jazdy, koho požiadať o profesionálnu starostlivosť o starších či chorých príbuzných počas zahraničného pobytu či ako sa správať v exotických i ostatných krajinách, kde platia iné mravy a štýl komunikácie.  V čísle dominujú dva profily zaujímavých osobností – stretnutie s cestovateľkou, ktorá prežila roky v Indii, a manželov, ktorí zdieľajú aj lásku k motorkám.

    

Spolu s autormi časopisu sa zamyslíte nad prívalom cudzokrajných gastronómií do slovenskej kuchyne a zaspomínate si, ako sa v období socializmu robila móda často aj doma na kolene, šilo sa vo veľkom v kuchyni či v obývačke. Všetko príjemné reminiscencie najmä pre ženy, ktoré vďaka svojmu koníčku stíhali všetky módne trendy.

        

K praktickým stranám patria tie o zásadách chôdze počas vychádzok v prírode alebo o výbere vhodného bicykla a jeho účinnej ochrane pred zlodejmi. Potešia aj odporúčania, čím najlepšie hasiť smäd, prečo nehazardovať vo vode, či už v tej v bazéne alebo v jazere a ako zvládnuť horúce dni a noci bez ujmy na zdraví, brániť sa komárom, sršňom i kliešťom, postarať sa o domáce zvieratá počas teplejších dní a pomôcť človeku zasiahnutému bleskom či po kolapse z horúčavy. Magazín vám tiež poradí, z ktorých druhov ovocia dostanete naozaj cenné vitamíny či ako získať zo slnka tú správnu dávku vitamínu D, ale zároveň vystríha pred rizikami letnej stravy.

      

K najobľúbenejším témam patria tie o varení. V letnom vydaní nechýbajú originálne receptúry špecialít pravej talianskej kuchyne, dvojstrana o grilovaní, overené rady k príprave dežmu, kečupu či ovocného octu a prosté, no určite chutné jedlá, ktoré si pripravíte pod holým nebom pri ohni.

   

Nesklame sa ani ten, kto hľadá tipy do domácnosti - naučí sa zbaviť mravcov v komore, vylepšiť imidž slameného klobúka i záhradného nábytku, pestovať jahody na balkóne a odstrániť škvrnu zo zmrzliny na tričku. A kto chce byť po lete naozaj oddýchnutý a ešte krajší než predtým, mal by zalistovať v témach o prínose morskej vody, o dôležitosti kvalitnej pedikúry, o boji s celulitídou aj v zrelom veku, o letných peripetiách s vlasmi i o tom, ako si udržať čo najdlhšie dovolenkový bronz. Tak nech sa leto aj s pomocou nového vydania magazínu 50+ naozaj vydarí.

  

 

redakcia Doma a Rada, FOTO: archív

 

—————

Späť


Diskusia k článku

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok


Kontakt

magazín Doma a Rada